מאחסנים מ - 1994
משרד              03-3732224 
  רחלי              052-3332762  
17 ק"מ מתל אביב 
 
   רחוב תבור 15 חבל מודיעין  ליד שוהם  - נתב"ג
בס"ד

5 טיפים לאריזה נכונה 

מעבר דירה ואריזה יעילה  

האם אחסון מסחרי זה דבר בטוח ?  
  כמה מקום אני צריך ?  
מה לארוז ראשון . ומה אחרון . מה לעשות עם 
עם דברים שבירים , איך להשמר מלחות ...
נראה לכם קשה ? להתחיל ארוז הכל , למיין , לנפות ,לארוז , לבחור מוביל טוב , מקום טוב לאחסון 
וכולי. בוא נדבר על                                      
חמישה טיפים לאריזה נכונה

להלן 5 טיפים שיסייעו לכם לארוז את הציוד שלכם באופן המוצלח, היעיל והחכם ביותר.

טיפ מספר 1 – לחשוב קדימה

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור במהלך האריזה הוא שבקרוב מאוד יגיע גם תהליך הפריקה. לפיכך עשו כל מאמץ על מנת לרכז את הציוד שלכם בארגזים בצורה חכמה ומסודרת. כך למשל מומלץ לארוז את התכולה של כל חדר בנפרד וכן להקפיד על רישום מפורט של תכולת הארגזים על הארגזים עצמם בכתב ברור.

טיפ מספר 2 – לפנות מספיק זמן

כל מי שנאלץ לארוז דירה או ציוד מסחרי לפחות פעם אחת בימי חייו יכול להעיד כי מדובר על פעולה שכרוכה בלא מעט הפתעות. על מנת למנוע מצבים שבהם פעולת האריזה מבוצעת בלחץ של זמן, חשוב מאוד להתכונן אליה זמן רב מראש. פנו לעצמכם זמן רב יותר מאשר זה שאתם מעריכים שבו תסיימו את המלאכה. ככל שמלאכת האריזה תבוצע במשך זמן ארוך יותר, כך תוכלו לבצע אותה באופן רגוע, מושכל ויעיל יותר.

טיפ מספר 3 – הימנעו מהעמסת הארגזים

מומלץ מאוד להימנע מהעמסה מוגזמת של הארגזים שתוביל ליצירה של ארגזים כבדים מדי. כך למשל במידה וברשותכם ספרים רבים, הקפידו על פיזור שווה שלהם בין הארגזים.

טיפ מספר 4 – לא לחסוך במיגון

במידה ויש ברשותכם ציוד שביר כמו למשל סט של כוסות יין עדינות במיוחד הקפידו לארוז כל פריט ופריט בנפרד וכן לעטוף אותו בציוד אריזה מיוחד שמיועד לאריזה של חפצים שבירים. כיום חברות האריזה מציעות ללקוחותיהן יריעות מיוחדות של חומרים פלסטיים למניעת שברי זכוכית למשל. אל תהססו לבקש את הכמות הדרושה לכם ואפילו מעט יותר מכך.

טיפ מספר 5 – בקשו עזרה

כאשר אנשים אורזים את חפציהם האישיים, חלק ניכר מהעיכובים הבלתי נמנעים הוא תוצאה של פרצי נוסטלגיה והתמהמהות רגשית. לפיכך מומלץ תמיד לבקש עזרה מבן משפחה או מחבר ולו רק בכדי שאלו ינטרלו את ההשפעה הרגשית של פעולת האריזה. נוכחות של אדם נוסף במהלך האריזה מביאה לייעול של התהליך ולא רק בשל זוג הידיים הנוספות.

מתלבטים אם אחסון הסחורה שלכם הוא פתרון טוב עבורכם והאם הוא מספיק בטוח  ?                                               
איך מתכננים אחסון תכולת דירה ? לכמה מקום  נזדקק ?
איך מחשבים את השטח הנדרש ?  
                                                    

מעבר דירה ואריזה יעילה

נראה שבעשור האחרון יותר ויותר אנשים נוטים לעבור דירה לעתים קרובות מאוד יחסית לשנים עברו. במידה וגם אתם עומדים לפני המאורע המרגש של התחלה חדשה, נאחל לכם מזל טוב גדול. כמו כן ברצוננו להפנות את תשומת לבכם לאחד מהשלבים המשמעותיים ביותר במעבר – האריזה היעילה.

נסו ליהנות

אחד הדברים החשובים ביותר שיש להקפיד עליהם במהלך מלאכת האריזה, למרות שזה נשמע אולי מעט משונה, הוא ליהנות או בדיוק כמו שאומר השיר המפורסם: "מוכרחים להיות שמח". במהלך האריזה בעצם מתניעים את תהליך הצמיחה, את ההתחלה החדשה, את המעבר לדירה החדשה והרעננה. למרות שמדובר על תהליך שעלול להיות מעט מתיש, הרי שכל עוד מקפידים לקחת אוויר מדי פעם, לחייך ככה סתם ללא סיבה ולשמור על מורל גבוה, הרי שמלאכת האריזה יכולה להפוך לחוויה נפלאה של התחדשות.

להוציא ישן מפני חדש

אם כבר נגענו באלמנט ההתרעננות וההתחדשות, הרי שבזמן האריזה מומלץ ביותר להקפיד לארוז אך ורק את הדברים שאתם באמת זקוקים להם. אריזה של דירה היא הזדמנות מצוינת להיפטר מכל הבגדים שאתם לא לובשים, מכל הציוד החשמלי שלא נעשה בו שימוש בשנה האחרונה ומכל אותם פרטי רכוש שפשוט עוברים מבוידעם לבוידעם. על ידי אלימינציה מושכלת תוכלו לייעל את האריזה ולארוז אך ורק את הדברים שאתם באמת מעוניינים שימשיכו אתכם הלאה.

החשיבות של התיעוד

כשאורזים דירה צריך לזכור כלל חשוב אחד – בדיוק כפי שכל מה שעולה חייב לרדת, כך גם כל מה שנארז בסופו של דבר ייפרק. מה שאנחנו מתכוונים לומר זה שבמהלך האריזה חשוב לזכור שבשלב מוקדם או מאוחר תצטרכו לפרוק את האריזות. לפיכך הקפידו לארוז כל חדר בנפרד באופן מרוכז וכן הקפידו לרשום על כל ארגז מה הוא מכיל באופן מפורט ביותר. באופן כזה מלאכת הפריקה תהיה קלה ויעילה מאין כמוה ותוכלו להתאקלם בדירה החדשה במהירות האפשרית

האם אחסון מסחרי זה דבר בטוח?

ישנם בעלי עסקים רבים שחוששים להפקיד את הציוד המסחרי שלהם בידיים זרות. באופן עקרוני מדובר על חששות מובנים לחלוטין שלא לומר טבעיים לגמרי. עם זאת, אחסון מסחרי שמסופק על ידי חברה מקצועית הוא הבחירה החכמה ביותר עבור כל אותם בעלי עסקים שמעוניינים לאחסן את הציוד לצורך מעבר לבית עסק חדש או בזמן הקפאת העסק.

מיקור חוץ, זה כל העניין

בדיוק כפי שאת שרתי המחשוב של כל חברה גדולה מנהלת חברה מקצועית שמתמחה בתחום וכן בדיוק כמו שכל חברה גדולה עובדת מול חברה להשכרת רכב על מנת שתנהל את צי הרכב של העובדים, כך נהוג כיום להפקיד את כל תחום האחסון המסחרי בידיהן של חברות חיצוניות.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שרק חברה מקצועית יכולה לספק את התנאים המתאימים ביותר לציוד שלכם ולהעניק אחריות מלאה למשך תקופת האחסון. במבט ראשון אחסון מסחרי לא נראה כמו משימה קשה במיוחד, אך במבט קרוב יותר, חיש מהר מגלים כי מדובר על מלאכה מורכבת ביותר מכל בחינה אפשרית.

איך אפשר להיות בטוחים שהציוד המסחרי באמת בטוח?

על מנת להבהיר באופן הטוב ביותר מה משמעות המילה "בטוח" בכל הקשור לאחסון מסחרי, מומלץ לתת את הדעת על הנקודות הבאות:

  • אבטחה – יש להקפיד על כך שחללי האחסון יהיו מאובטחים על ידי צוות שמירה מקצועי וכן על ידי ציוד מעקב ושמירה מתקדם כמו למשל גלאי תנועה ומצלמות אבטחה.
  • בטיחות אש – מערכת הגנה מפני אש היא אלמנט בסיסי בכל חלל של אחסון מסחרי.
  • הגנה מפני מזיקים – החברות המודרניות שמספקות שירותי אחסון מסחרי מקפידות לבצע הדברה באופן תדיר וזאת על מנת להגן על הציוד יקר הערך עליו הופקדו מפני מזיקים כמו למשל יונים שהלשלשת שלהן יכולה להסב נזק רב לציוד, טרמיטים ועוד.
  • אחריות – כמובן שחשוב לבחור אך ורק בחברה שמספקת אחריות מלאה לאורך תקופת האחסון. תעודת האחריות שתקבלו תספק לכם את השקט הנפשי ואת האפשרות לישון בשלווה בלילה תוך ידיעה שהציוד שלכם מוגן ושמור היטב מכל משמר.

כמה מקום לשטח אחסון אני צריך?

אחד האתגרים הגדולים ביותר שניצבים בפני כל בעל עסק או בעל דירה שמעוניין לאחסן את הציוד שברשותו לרגל מעבר דירה עתידי או לרגל נסיעה לחו"ל והקפאת הפעילות העסקית למשל, הוא חישוב של שטח האחסון המדויק שהוא יזדקק לו על מנת לאחסן את הציוד שברשותו. האתגר טמון בעובדה ששטח אחסון קטן מדי יוביל לצפיפות וייתכן שאף לא יספיק לצורך אחסון כל הציוד ואילו שטח אחסון גדול מדי יוביל להוצאות גבוהות שאינן נחוצות.

על מנת לעשות מעט סדר בבלגן, כתבנו עבורכם את המדריך המקוצר הבא בתקווה שיוכל לסייע לכם להעריך את כמות שטח האחסון שאתם זקוקים לו. קריאה נעימה ובהצלחה.

הצעד הראשון – אריזה

בדרך כלל הרבה יותר קל לחשב את השטח שתזדקקו לו בזמן שהציוד שברשותכם כבר ארוז בצורה מסודרת. במקרים רבים לאחר שמלאכת האריזה מסתיימת, הבעלים של הציוד מוצא את עצמו מופתע לנוכח העובדה כי השטח שיזדקק לו הרבה יותר צנוע מזה שנטה לחשוב שיהיה לפני שהתחיל לארוז. כמו כן מומלץ מאוד בסיום האריזה לרכז את כל הציוד בחדר אחד או בשני חדרים באופן מסודר על מנת לקבל פרספקטיבה מקדימה לגבי השטח שיידרש לציוד במקום האחסון העתידי שלו.

להיעזר במקצוענים

רוב החברות שמספקות שירותי אחסנת ציוד מספקות גם שירותי הערכה מקצועיים. אנשי צוות מקצועיים שמתמחים באספקת חללי אחסון מסוגלים בהחלט לספק הערכה מדויקת ביותר בנוגע למקום הנדרש לשטח האחסון. לפיכך מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ מקדימה לפני ההחלטה על השטח הרצוי. ישנם לא מעט אנשי מקצוע שמסוגלים לספק הערכה מדויקת מאוד גם לפני שהציוד נארז.

הערכה כללית

שטחי אחסון נהוג להעריך ביחידות של קוב, כלומר במטר בשלישית או ליתר דיוק קוביות שכל הצלעות שלהן באורך של מטר. באופן כללי תכולה של דירת סטודנט נהוג לאחסן בחלל שנפחו נע בין 6-12 קוב, תכולה של דירת שני חדרים נהוג לאחסן בחלל של בין 14-16 קוב ואילו תכולה של דירת 3.5 חדרים נהוג לאחסן בחללים בני 26-32 קוב.

לא להילחץ

הנקודה החשובה ביותר שיש לזכור במהלך תהליך קבלת ההחלטות היא שגם במידה ולא הצלחתם לקלוע בדיוק לממדים המדויקים ביותר, הרי שאין לכם יותר מדי מה לדאוג. כיום חברות האחסון מספקות שטחי אחסון מודולריים ולכן גם במידה ופספסתם בכמה קוב, הרי שברוב המוחלט של המקרים ניתן יהיה לעשות שינויים ולהרחיב או לצמצם את שטח האחסון בהתאם לצורך.

קרא עוד ...
קרא עוד ...
קרא עוד ...
קרא עוד ...
 
משרד              03-3732224 
 
רחלי נחמיה    052-3332762  
שם חברה  :
​עובד ב.     :
שם           :
טלפון        :
מובילים מומלצים
דה לוקס
​כל הארץ
בוריס
052-6084999


דו"אל  -  e3@elr.co.il 
​פקס - 03-9731019
קוסטה
​כל הארץ
 
052-6469999
שלומי
​כל הארץ
 
054-8830888
גולן הובלות
​כל הארץ
 
052-3555622
מוטי - ענק ההובלות
​כל הארץ
054-2070388
אבי הובלות
​כל הארץ
 
052-2560981